پست وبلاگ

علائم کرونا چیست؟

علائم کرونا شامل چه مواردی می شود؟

درجه حرارت بالا
یکی از بارزترین علائمی که افراد را متوجه ابتلا به ویروس کووید-۱۹ می‌کند، درجه حرارت بالا به شمار می‌رود. اما در اینجا سوالی مطرح می‌شود که منظور از درجه حرارت بالا چیست؟ پیدایش احساس گرما در بخش پشت بدن یا سینه از آثار افزایش درجه حرارت در بدن به حساب می‌آیند. در صورتی که هرم گرمای شدیدی را در قسمت‌های مذکور متوجه شدید، دیگر وقت خود را با اندازه‌گیری درجه حرارت بدن نگیرید. بلافاصله بررسی کنید که آیا دیگر علائم کرونا نیز در شما بروزیافته است یا خیر.

سرفه مداوم و خشک
از دیگر علائمی که نشان می‌دهد شما به کرونا مبتلا شده‌اید، سرفه بیش از حد معمول بیان می‌شود. برخی افراد به طور غالب سرفه می‌کنند که به دلایل مختلفی ممکن است این حالات در آن‌ها صورت بگیرد؛ به عنوان مثال مصرف دخانیات، بیماری‌های ریوی و مواردی از این قبیل. آنچه درباره سرفه‌های مربوط به کووید-۱۹ مطرح می‌شود، سرفه نامعمول است که مدت‌های بسیاری طول می‌کشد. مثلا اگر در ۲۴ ساعت روز بیش از ۳ بازه زمانی درگیر سرفه‌های خشک بودید، این را بدانید که احتمال ابتلا به کرونا در شما وجود دارد.

ازبین‌رفتن حس بویایی و چشایی
در صورتی که ویروس کووید-۱۹ ریه‌های شما را درگیر کرده باشد، دیگر قادر نخواهید بود از احساسات بویایی و چشایی خود بهره بگیرید. علاوه بر این اگر احساس کردید که حس بویایی شما کمتر شده یا تغییر کرده است، حتما به ابتلای خود به این ویروس شک کنید. همچنین برای اطمینان بیشتر تلاش کرده که مواد غذایی یا عطرهای تند را بو کنید. در صورتی که واقعا متوجه بوی آن‌ها نشوید، قطعا به کرونا شده‌اید. تست کرونا در محل یکی از راه‌های مطمئن برای تعیین وضعیت سلامتی می‌باشد.

بر اساس مقالات منتشر شده در سایت معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، افراد مبتلا به ویروس کرونا، طیف وسیعی از علائم را تجربه می‌نمایند. بر همین اساس  در این سایت آمده است:

این علائم می‌توانند از علائم خفیف آغاز شده و به علائم و عوارض شدید ختم شوند. علائم ممکن است ۲-۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ایجاد شود. این علائم ممکن است شامل موارد زیر باشند:

• تب و لرز
• تنگی نفس
• خستگی
• سر درد
• از بین رفتن حس بویایی و چشایی
• اسهال

این لیست تمام علائم ابتلا به ویروس کرونا را شامل نمی‌شود و ممکن است علائم در افراد با سیستم‌های ایمنی متفاوت، با یکدیگر فرق دارند.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *